همه چیز در مورد دستگاه تصفیه هوا

در این بخش ابتدا منتخبی از مدل های 10 برند دستگاه تصفیه هوا سامسونگ، شیائومی، نئوتک، ال جی، جی پلاس، ایستکول، کووی، نوجان، پارس خزر و گلدیران را معرفی می کنیم و سپس اصلاحاتی که در جریان خرید با آن ها مواجه هستید را توضیح می دهیم. برای آشنایی بیشتر با هر مطلب می توانید روی عنوان آن کلیک کنید تا مقاله کامل آن را مطالعه کنید. همچنین در هر جا که تصفیه هوای خانگی یا اداری مناسب خود را انتخاب کردید به صفحه " معرفی مراکز خرید دستگاه تصفیه هوا " بروید تا بهترین فروشگاه خرید آنلاین یا حضوری را به شما معرفی کنیم.
همه چیز در مورد دستگاه تصفیه هوا

مقایسه و راهنمای خرید 10 برند دستگاه تصفیه هوا ایرانی و خارجی

بهترین دستگاه تصفیه هوا در ایران چیست؟ این سوالی است که همه به دنبال جواب آن هستند ولی هیچ پاسخ مشخصی به آن نمی توان داد. پاسخ این سوال به نیاز شما وابسته است و مبلغی که برای قیمت دستگاه تصفیه هوا می خواهید هزینه کنید و میزان و نوع آلاینده های محیطی که در آن قرار دارید. با تویح دقیق سه موردی که نام بردم به کارشناسان فروش مراکز معتبر و با استفاده از جداول مقایسه ای امکانات هر مارک تصفیه هوا می توانید مناسب ترین دستگاه تصفیه هوا را برای خود انتخاب نماببد.

 

انواع دستگاه های تصفیه کننده هوا

 • از نظر نوع کاربری، ظرفیت و ابعاد آنها به انواع دستگاه تصفیه هوا خانگی، اداری، پزشکی، کارگاهی و صنعتی تقسیم می شوند.
 • از نظر ظاهری و ابعاد آن در مصارف تصفیه هوای خانگی و اداری به انواع دستگاه تصفیه هوا داخل ماشین، تصفیه هوای رومیزی، ایستاده و شخصی در بازار موجود هستند.


همچنین از نظر تکنولوژی و فیلتر انجام فرآیند تصفیه با تقسیم بندی زیر در فروشگاه ها و سایت های فروش دستگاه تصفیه هوا زیاد برخورد خواهید کرد:

 

تصفیه هوا با فیلتر هپا:

 

HEPA مخفف عبارت High Efficiency Particulate Air است. فیلترهای HEPA در حذف ذرات بسیار ریز در ابعاد میکرون موثر هستند. فیلتر هپا واقعی باید بتواند حداقل 99.97٪ ذرات با قطر 0.3 میکرون (بسیار نازکتر از اندازه یک تار موی انسان!)را در محیط آزمایشگاه حذف کند.
فیلتر تصفیه هوا هپا گرد و غبار، شوره سر ، گرده گل گیاهان، انواع قارچها، کپک ها  و سایر عناصر آلرژی زا و مضر برای سلامتی ما را حذف می کند.

 

تصفیه هوا با اوزون:


دستگاه های تصفیه هوا ازن ، به این شکل کار می کنند که اکسیژن هوا (O2) را می گیرند و بار الکتریکی قوی به آن وارد می کنند. این بار الکتریکی ترکیب مولکول های اکسیژن را به هم می زند و باعث می شود تا آن ها خود را دوباره مرتب کرده و O3 ، یا همان ازن را تشکیل دهند. (آیا می دانید به دلیل تخلیه بارهای الکتریکی پس از طوفان، اغلب در سطوح بالاتر سطح زمین ازن وجود دارد؟)

پس از شکل گیری ازن که بسیار هم ناپایدار است، ازن از دستگاه به هوا رها می شود. وقتی ازن به مولکول هایی مانند قارچ، کپک یا دود برخورد می کند ، سومین مولکول اکسیژن خود را به مولکول های آلاینده متصل می کند و به این صورت آن را از بین می برد. O3 خود را به ویروس ها، باکتری ها ، قارچ و کپک ، میکروب ها ، بوها و سایر آلودگی های معلق محیطی متصل می کند و در سطح مولکولی ، دیواره سلولی این میکروارگانیزم ها را متلاشی می کند. این فرآیند آلودگی ها را از بین می برد که چند ثانیه طول می کشد و سپس ازن به اکسیژن تبدیل می شود.

از طریق این فرایند ، ژنراتورهای ازن می توانند برای تمیز کردن بوهای تند ، از بین بردن بوی دود و میکروارگانیزم ها بسیار مفید باشند. آنها غالبا در بیمارستان ها ، هتل ها و کمتر در خانه مورد استفاده هستند  اما ، همانطور که در مطلب " آیا استفاده از ازن ژنراتور در محیط های بسته مضر است " تشریح می شود، وجود ازن زیاد می تواند برای انسان خطرناک باشند و برای خرید دستگاه های تصفیه هوا ازن حتما می بایست متناسب با محیط خود را مشاوران صادق و متخصص مشورت گرفت.

 

تصفیه هوا با لامپ اشعه UV:

 

نحوه عملکرد دستگاه تصفیه هوا UV بسیار ساده است. همانطور که در مطلب " همه چیز در مورد تصفیه هوا با لامپ اشعه UV " به طور کامل شرح داده شده است، آنها برای استفاده از لامپ های UV طراحی شده اند که می توانند به طور بالقوه DNA میکروارگانیسم ها مانند کپک ، باکتری ها و ویروس ها را تغییر داده و آنها را غیرفعال یا نابود کنند.

دستگاه تصفیه هوا با اشعه ماوراء بنفش معمولا از یک سیستم تهویه هوا و یک فیلتر دیگر ( مانند فیلتر هپا ) ترکیب شده است . در نتیجه ، اشعه ماوراء بنفش همراه با سایر فرایندها ، هوا را از آلودگی ها تصفیه می کند. هوای محیطی داخل خانه از طریق یک محفظه با لامپ هایی که در فرکانس UV نور ساطع می کنند ، تصفیه می شود. لامپ UV معمولاً در پایین دست فیلتر در دستگاه تصفیه هوا قابل حمل قرار می گیرد. عوامل مختلفی مانند نوع لامپ ماوراء بنفش ، رطوبت و دما می تواند بر عملکرد لامپ  آن تأثیر بگذارد.

لامپهای UV مورد استفاده در تصفیه کننده های میکروب کش UV بی صدا هستند و درخشش آن برای چشم انسان نامرئی است. آنها به طور کلی بی بو هستند. بسته به نوع و مدل، ممکن است لامپهای UV سالانه تعویض شوند.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطلب " آیا دستگاه تصفیه هوا UV خطرناک هستند؟ " را ببینید

 

تصفیه هوا با یون منفی:

یون های منفی به طور طبیعی در اطراف حجم های بزرگ آب در حال حرکت مانند آبشارها و رودخانه ها ایجاد می شوند. آنها همچنین پس از یک روز بارانی منتشر می شوند.
با دستگاه تصفیه هوای یون منفی ، دستگاه تصفیه کننده، اتم های اکسیژن منفی ایجاد می کند که یون منفی نامیده می شود. سپس دستگاه تصفیه هوا یون ها را به جو اطراف منتقل می کند.
یونهای منفی نامرئی ، بی بو و بی مزه هستند. اما ، بدن شما زمانی یون منفی را احساس می کند که حجم فراوانی از آن وجود داشته باشد. زمانی که به ساحل یا آبشار می رسید احساس طراوت و انرژی را دارید که ناشی از یون های منفی است.
با این حال ، میزان یونهای منفی در محیط داخلی کمتر از خارج است. اینجاست که دستگاه های تصفیه هوای خانگی مفید هستند! دستگاه های تصفیه هوا یونی احساس پرانرژی بودن در نزدیکی آبشار را در خانه شما ایجاد می کنند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب " پنج دلیل برای این که تصفیه کننده هوا یون منفی برای سلامتی شما مفید است " را مطالعه نمایید.

 

دستگاه های تصفیه هوا ایرانی

 

چندین برند دستگاه تصفیه هوای ساخت ایران وجود دارد که مهمترین مزیت آن ها نسبت به برندهای خارجی، گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش و از همه مهمتر در دسترس بودن فیلتر های مصرفی این دستگاه ها است که اطمینان خاطر از عملکرد مطللوب دستگاه شما را در آینده خواهد داشت.

دستگاه تصفیه هوا پارس خزر

هکراه با 25 ماه گارانتی و 10 سال تأمین قطعات   

تصفیه هوا پارس خزر مدل سایا 602 تصفیه هوا پارس خزر مدل سایا KCM260UV تصفیه هوا پارس خزر مدل سایا بلو اسکای کامپکت  تصفیه هوا پارس خزر مدل سایا Blue Sky 
مناسب برای اتاق خواب  و فضای کوچک مناسب برای منزل   مناسب برای اتاق با ابعاد متوسط مناسب برای خانه و محل کار دربسته 
فيلتراسيون 7 مرحله ای  فیلتراسیون 6 مرحله ای 5 مرحله فیلتراسیون   دارای 6 مرحله فیلتراسیون
پيش فيلتر، فيلتر هپا، فيلتر كربني،UV، فتوكاتاليست، فيلتر فلزي شتاب دهنده الكترواستاتيك و يونايزر  یش فیلتر، فیلتر هپا، فیلتر كربنی،UV، فتوكاتالیست و یونایزر  فیلتر هپا؛ فیلتر گلدکاتالیست؛ یونایزر؛ فیلتر کربنی  
 
پیش فیلتر، فیلتر كربنی، فیلتر هپا،لامپ ماوراء بنفش (UV)، فیلتر فوتوكاتالیست، یونایرز 
25 مترمربع مساحت تحت پوشش  40 متر مكعب  حدود 60 مترمربع   حدود 95 متر مربع  
تصفیه هوا پارس خزر مدل سایا 602  دستگاه تصفیه هوا پارس خزر مدل سایا KCM260UV  تصفیه هوای پارس خزر مدل سایا بلو اسکای کامپکت  pars khazar air purifier saya Blue Sky model 

 

جهت مشاهده جدول مقایسه ای با جزئیات بیشتر از تصفیه هوای پارس خزر سایا  اینجا کلیک نمایید

  

دستگاه تصفیه هوا نوجان

هکراه با 24 ماه گارانتی و 10 سال تأمین قطعات      

دستگاه تصفیه هوای خانگی نوجان مدل N200 دستگاه تصفیه هوای خانگی نوجان مدل N300 Pro دستگاه تصفیه هوای خانگی نوجان مدل N400 دستگاه تصفیه هوای اداری نوجان مدل NW250   دستگاه تصفیه هوای اداری نوجان مدل NW350 
مناسب برای اتاق خواب  و فضای کوچک مناسب برای منزل   مناسب برای اتاق با ابعاد متوسط مناسب برای محیط اداری، مدارس، مهد کودک ها و همچنین محیط های اداری بزرگ مناسب برای محیط اداری و خدماتی، کارگاهی و پتروشیمی ها   
فيلتراسيون 3 مرحله ای فيلتراسيون 3 مرحله ای فيلتراسيون 3 مرحله ای فيلتراسيون 3 مرحله ای فيلتراسيون 2 مرحله ای 
پیش فیلتر، قرص کربن فعال، فیلتر هپا پیش فیلتر، قرص کربن فعال، فیلتر هپا پیش فیلتر، قرص کربن فعال، فیلتر هپا پیش فیلتر، قرص کربن فعال، فیلتر هپا پیش فیلتر، قرص کربن فعال 

100- 250 مترمکعب در ساعت

( بسته به سرعت دستگاه)

450- 120 مترمکعب در ساعت

( بسته به سرعت دستگاه)

129-600 مترمکعب در ساعت

 ( بسته به سرعت دستگاه)

حداکثر 225 مترمکعب در ساعت

 ( بسته به سرعت دستگاه)

حداکثر 205 مترمکعب در ساعت

 ( بسته به سرعت دستگاه)

 
nojan air purifier model N200  دستگاه تصفیه هوای خانگی نوجان مدل N300 Pro  تصفیه هوای خانگی نوجان مدل N400  تصفیه هوا اداری نوجان مدل NW250    دستگاه تصفیه هوای اداری نوجان مدل NW350  

 

جهت مشاهده جدول مقایسه ای با جزئیات بیشتر از تصفیه هوای نوجان  اینجا کلیک نمایید

 

دستگاه های تصفیه هوای خارجی

برندهای خارجی بسیار زیادی در بازار وجود دارد که می توانید انتخاب کنید ولی ما در این جا 8 برند را که پر فروش ترین تصفیه هوا هستند یا طرفداران بیشتری دارند را انتخاب کردیم. همچنین این برند ها سهم بازار بیشتری را نسبت به سایرین در بازار دارند.

 

دستگاه تصفیه هوا سامسونگ

دستگاه تصفیه هوا شیائومی

دستگاه تصفیه هوا ال جی

دستگاه تصفیه هوا جی پلاس

دستگاه تصفیه هوا نئوتک

برای مشاهده سایت شرکت اصلی محصولات NeoTec اینجا کلیک کنید 

دستگاه تصفیه هوا کووی

دستگاه تصفیه هوا ایستکول

دستگاه تصفیه هوا گلدیران

 

آیا استفاده از ازن ژنراتور در محیط های بسته مضر است

دستگاه تصفیه هوا (air purifier) وسیله‌ای است که آلودگی‌های هوا را حذف می‌کند.
این دستگاه ها به صورت کوچک و مستقل یا در ابعاد بزرگتر معمولا برای محیط های بسته مانند خانه، محل کار، فروشگاه ها، ادارات و کارگاه های صنعتی کوچک افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین انواع تجاری تصفیه هوا برای بیمارستان ها، کارخانه ها و کارگاه های صنعتی نیز مورد استفاده هستند.

میزان کمک یون های منفی در سلامتی عمومی انسان ها از نظر علمی ثابت شده است، فوایدی مانند:

 • خنثی کردن رادیکال های آزاد
 • احیا کردن متابولیسم سلولی
 • تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن
 • کمک به تصفیه خون
 • متعادل کردن سیستم عصبی غیر ارادی و ایجاد خواب عمیق و هضم سالم

برای آشنایی با تعریف یون منفی و عوارض یا فواید آن ادامه این مطلب را بخوانید

همه چیز در مورد دستگاه تصفیه هوا UV از اینکه آن ها چگونه هوا را تمیز می کند؟ چقدر موثر هستند؟ و آیا دستگاه تصفیه هوا یو وی خطرناک هستند؟ 

 برای رسیدن به پاسخ این سوالات ادامه مطلب را بخوانید

8 مزایای دستگاه تصفیه هوا | دستگاه های تصفیه هوا واقعاً کار می کنند؟ چگونه کار می کنند؟ مضر هستند یا مفید؟ کجای خانه قرار بدهیم؟ باید توسط چه کسانی استفاده شوند ؟| چگونه کیفیت هوای داخل خانه را بهبود دهیم| ذرات معلق موجود در خانه چیست | اثر فیلتر هپا و سایر فیلتر ها بر کیفیت تصفیه هوای خانگی چیست؟
پاسخ این سوالات در ادامه مطلب شرح داده شده است

باشگاه کسب و کار آفتاب چیست ؟

باشگاه کسب و کار آفتاب منتخب کسب و کارهای نوآور و پیشرو است.
شامل شرکت های دانش بنیان، خلاق، نوآور، نانوتکنولوژی، زیست فناوری، صادراتی نمونه، تولیدی و صنعتی مبتکر

رسالت باشگاه کسب و کار آفتاب تغییر چهره اقتصادی ایران از طریق توانمند سازی و ایجاد بستری برای رشد منتخبی از کسب و کارهای پیشرو در ثروت آفرینی و تولید فناوری بومی می باشد

49 20 80 20

داخلی 105  09102504046 واتساپ همه روزه به جز پنج شنبه ها از ساعت 9:00 الی 18
logo-samandehi

لیست موضوعی دانش بنیان ها

 • شرکت های دانش بنیان صنعتی
 • شرکت های دانش بنیان فناوری اطلاعات
 • شرکت های دانش بنیان کشاورزی
 • شرکت های دانش بنیان زیست فناوری
 • شرکت های دانش بنیان پزشکی
 • شرکت های دانش بنیان الکترونیک
 • شرکت های دانش بنیان صنایع غذایی
 • شرکت های دانش بنیان فرهنگی

دانش بنیان ها بر اساس نوع

 • شرکت های دانش بنیان تولیدی نوع 1
 • شرکت های دانش بنیان تولیدی نوع 2
 • شرکت های دانش بنیان نوپا نوع 1
 • شرکت های دانش بنیان نوپا نوع 2
 • شرکت های دانش بنیان نوع 3

دانش بنیان ها بر اساس استان

 • شرکت های دانش بنیان تهران
 • شرکت های دانش بنیان اصفهان
 • شرکت های دانش بنیان مشهد
 • شرکت های دانش بنیان شیراز
 • شرکت های دانش بنیان قزوین
 • شرکت های دانش بنیان کرمان
 • شرکت های دانش بنیان گلستان
 • شرکت های دانش بنیان مازندران
 • شرکت های دانش بنیان البرز
 • شرکت های دانش بنیان یزد
 • شرکت های دانش بنیان مرکزی 

خدمات کسب و کار

 • شرکت های دامنه و هاست
 • شرکت های غرفه سازی
 • شرکت های خدمات نمایشگاهی
 • شرکت های خدمات تجاری سازی